Drzwi

Drzwi wewnętrzne okleinowane to jeden z najpopularniejszych wyborów. To świetna alternatywa dla drzwi wykonanych w całości z drewna. Wyróżniają się; wygodą, trwałością, elegancją i prostą konserwacją. Jeżeli zdecydowałeś się na drzwi wykończone okleiną to przed tobą jeszcze jeden wybór. Które drzwi wybrać; drzwi fornirowane czy okleinowane? Czym się różnią oraz do jakich wnętrz powinny zostać zastosowane?

Nowy wymiar drzwi fornirowanych i okleinowanych

Do niedawna drzwi fornirowane i okleinowane nie zachwycały. Obecnie są niezwykle eleganckie stylowe i trwałe – dorównują drzwiom z litego drewna. Zaawansowana technologia pozwoliła na ulepszenie procesu produkcji. Dzięki czemu są one bardzo chętnie wybierane do praktycznie każdej inwestycji. Drzwi pokryte syntetyczną okleiną nowej generacji, zachwycają wyglądem. Dodatkowo okleiny 3D, do złudzenia przypominają drewno. Drzwi wewnętrzne Porta trudno odróżnić między sobą w zakresie okleiny bądź też wykorzystania naturalnego drewna. Zarówno drzwi fornirowane oraz laminowane są warte uwagi. Czym różnią się między sobą?

Drzwi fornirowane naturalna okleina

Drzwi wewnętrzne pokryte naturalną okleiną są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Fornir to nic innego jak naturalna okleina. To cienkie płaty naturalnego drewna, które są odpowiednio zabezpieczone lakierem. W przypadku drzwi fornirowanych wyraźnie zauważalna jest faktura oraz słoje drewna. Dodatkowo wyróżnia się okleiny niemodyfikowane i modyfikowane. Drzwi pokryte fornirem niemodyfikowanym w pełni oddają piękno drewna i jego naturalny rysunek. Drzwi pokryte fornirem modyfikowanym nie mają rysunków drewna, a więc wzór jest idealnie powtarzany na kolejnych skrzydłach. Obie technologie są równie dobre, zaś zastosowanie poszczególnych zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu. Za trwałość połączenia forniru do skrzydła drzwiowego odpowiada wysokiej, jakości żywica.

drzwi okleinowane i drzwi fornirowane

Drzwi fornirowane czy drzwi okleinowane

Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Decydując się na wykończenie drzwi, należy przeanalizować obie opcje. Należy pamiętać, iż drzwi fornirowane są mniej podatne na zarysowania, niż te wykonane w okleinie syntetycznej. Dodatkowo ewentualne uszkodzenia oraz naprawy są bardziej widoczne na powierzchniach gładkich i matowych. Drzwi fornirowane odwzorowują naturalne piękno drewna, co jest ogromną zaletą. 

Drzwi okleinowane prezentują się efektownie dodatkowo są znacznie prostsze w naprawie. Okleina syntetyczna dobrze odwzorowuje prawdziwe drewno oraz takie materiały jak; beton, stal czy marmur. Sztuczne okleiny coraz lepiej odwzorowują strukturę drewna, co pozwala cieszyć się drzwiami o naturalnym wyglądzie także klientom, którzy decydują się na tańszą okleinę syntetyczną. Drzwi fornirowane zaś wybierają najczęściej osoby ceniące sobie naturalność i niepowtarzalność. Jest to nieco droższe rozwiązanie niż w przypadku drzwi w okleinie syntetycznej.

 

Odwiedź nasz salon sprzedaży bądź sklep internetowy i poznaj pełną ofertę drzwi Porta.

Skontaktuj się z nami:

Kom. 516 148 128

mail: e-marywilska@romax.waw.pl

Więcej informacji:

Potrzebujesz drzwi wewnetrznych? 
Przejdź dalej i zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem.