Panele podłogowe laminowane

Panele podłogowe laminowane w ostatnich latach przeszły największa przemianę technologiczną. Dzięki czemu zyskały, na jakości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. W naszym salonie znajdziesz szeroki wybór laminowanych paneli podłogowych. Powstają one w wyniku powleczenia płyty HDF laminatem. Dodatkowo pod ochroną warstwą melaminy znajduje się tzw. Warstwa fotograficzna, która do złudzenia przypomina rysunek drewna lub awangardowych wzorów. Laminowane panele podłogowe cieszą się dużą popularnością ze względu na idealny stosunek ceny do jakości. Ponadto panele podłogowe tego typu wyróżniają się niezwykłą łatwością montażu. Specjalne zatrzaski trwale łączą panele bez konieczności używania kleju.

Wytrzymałość paneli laminowanych

Laminowane panele podłogowe w ostatnich latach przeszły wielką transformacje. Obecnie za standard przyjmuje się klasę ścieralności AC4 i klasę używalności 23 i 32, co stanowi o ich długoletnim użytkowaniu. W naszym salonie podłóg i drzwi specjaliści doradzą Ci, które rozwiązanie będzie dla Ciebie i Twojego domu najlepsze. Kupując laminowane panele podłogowe należy zwrócić uwagę na klasę używalności. Testy, które pozwalają przypisać panelom klasę używalności, uwzględniają bardzo szeroką gamę czynników potencjalnie szkodliwych. Pierwsza cyfra w klasie ścieralności oznacza ich przeznaczenie. I tak 2 sprawdzi się w mieszkaniu, zaś 3 w miejscach publicznych. Druga cyfra 1, 2 lub 3 oznacza nasilenie ruchu w pomieszczeniu. Szukając paneli klasy 23, zorientujemy się, że stanowią dziś większość.

panele podłogowe laminowane Warszawa

Pozornie uważa się, iż laminowane panele podłogowe nie powinny być używane w kuchni i łazience. To nie prawda. Wysokiej jakości laminowane panele podłogowe z powodzeniem sprawdzą się w tych trudnych pomieszczeniach. W naszym salonie znajdziesz perfekcyjnie zaimpregnowane panele podłogowe, które są odporne na nadmierną wilgoć. Odwiedzając nasz salon wybierzesz idealne panele laminowane do swojej kuchni i łazienki.

Ponadto panele laminowane występują w bogatej palecie barw i wzorów. Wysoka jakość nadruku i perfekcyjna impregnacja sprawiły iż tego typu panele podłogowe są jednymi z najchętniej wybieranych do naszych domów i mieszkań. Dodatkowo w naszym salonie podłóg i drzwi znajdziesz panele podłogowe o intrygującej fakturze drewna i usłojenia, dzięki czemu jeszcze bardziej przypominają parkiet lub drewnianą podłogę.

panele podłogowe laminowane Warszawa

Montaż laminowanych paneli podłogowych

Montaż laminowanych paneli podłogowych jest dość prosty. Panele zwykle wyposażone są w tzw. Klik, czyli zamek zatrzaskowy, który stabilnie i trwało łączy ze sobą panele bez konieczności wykorzystywania kleju. System montażu na klik świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach suchych. W kuchni oraz łazience a także przy ogrzewaniu podłogowym korzystniejszym systemem montażu będzie klejenie.

Skontaktuj się z nami:

Kom. 516 148 128

mail: e-marywilska@romax.waw.pl

Więcej informacji:

Potrzebujesz podłogi winylowej? 
Przejdź dalej i zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem.