Podłoga drewniana | Parkiet | Mozaika

Podłoga drewniana stanowi wyjątkowo trwały i elegancki element wystroju wnętrza. Drewniana podłoga kojarzy nam się z przytulnością i rodzinnym charakterem. Dodatkowo wykorzystana we wnętrzu poprawia mikroklimat w nim panujący. W naszym salonie podłóg i drzwi znajdziesz szeroki wybór podłóg drewnianych oraz parkietów. Nasi doświadczeni i profesjonalni doradcy bezpłatnie pomogą Ci wybrać odpowiednie drewno na Twoją podłogę, które idealnie sprawdzi się w miejscu swojego przeznaczenia. Niewątpliwą zaletą podłogi drewnianej jest również jej cecha antyalergiczna. Nie przyciąga ona kurzu i nie uczula, co jest niezwykle istotne dla alergików.

Podłoga drewniana

Drewniana podłoga jest trwała i atrakcyjna. Kojarzy nam się z eleganckimi i bogato wyposażonymi wnętrzami. W naszym salonie podłóg znajdziesz parkiet składający się z wyselekcjonowanego drewna – nieposiadającego skaz oraz sęków. Dodatkowo największy wybór na rynku połączony z atrakcyjną ceną, sprawił iż zajmujemy pozycje lidera na warszawskim rynku. Podłoga drewniana niegdyś znajdowała swoje zastosowanie w klasycznych i rustykalnych wnętrzach. Obecnie wysokiej jakości parkiety urozmaicają nowoczesne założenia architektoniczne. Podłoga drewniana w postaci paneli podłogowych jest również łatwa w montażu, ponieważ mocuje się ją na pióro-wpust lub zakładkę.

podłoga drewniana Warszawa Parador

Parkiet w jodełkę czy cegiełkę

Niegdyś podłoga drewniana układana była w reprezentacyjnych wnętrzach pałacowych. Obecnie uważana jest za najbardziej eleganckie wykończenie podłogi. Parkiet tworzą drewniane deszczułki tzw. klepki, które połączone są ze sobą na pióro i wpust. Jednym z najbardziej popularnych systemów układania parkietu jest szachownica, jodełka oraz cegiełka, która również nazywana jest wzorem angielskim. Jednak decydują się na parkiet możemy łączyć ze sobą różne wzory o ile pozwala nam na to przestrzeń. Aby zestawić parkiet w jodełkę i cegiełkę nasze wnętrze powinno wyróżniać się przestronnością i dużą powierzchnią. Podczas układania parkietu panuje niepisana zasada, iż im mniejsze pomieszczenie tym wzór powinien być spokojniejszy.

Drewniana mozaika

Dużą popularnością wśród parkietów cieszą się także drewniane mozaiki. Najczęściej to kwadratowa lub prostokątna płyta z listewek zestawionych po pięć sztuk, tworzących szachownicę. W naszym salonie podłóg znajdziesz bogatą ofertę parkietów, którą wybierzesz nie tylko na naszej ekspozycji, ale także w licznych katalogach. Współpracujemy z renomowanymi, rodzimymi i europejskimi producentami podłóg. Sprawdź jak szybko wybierzesz parkiet drewniany z bezpłatną pomocą naszych architektów i ekspertów.

Skontaktuj się z nami:

Kom. 516 148 128

mail: e-marywilska@romax.waw.pl

Więcej informacji:

Potrzebujesz podłogi winylowej? 
Przejdź dalej i zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem.