You are currently viewing Drzwi PORTA – co je wyróżnia

Drzwi PORTA – co je wyróżnia

Jeżeli chodzi o zalety, jakie wyróżniają drzwi przesuwne PORTA, to bardzo ważną z nich jest oszczędność miejsca. Skrzydło drzwi porusza się koło linii ściany, nie musimy go otwierać na boki, tak jak w przypadku standardowych drzwi. Dzięki czemu, architekt przy projektowaniu wnętrza, może dowolnie zastosować dostępną powierzchnię, co jest kluczowe przede wszystkim w pomieszczeniach małych. Kolejną zaletą, jest możliwość  łatwego łączenia przyległych miejsc w jedną całość. Szczególnie dlatego, drzwi przesuwne mogą być bardzo szerokie oraz sięgać od podłogi do sufitu.

 Drzwi PORTA – co je wyróżnia?

PORTA, to firma która w naszym kraju cieszy się bardzo dużą popularnością. Na terenie Polski, firma ta ma pięć fabryk, gdzie produkowane są oferowane przez nią drzwi PORTA. Trzeba wspomnieć o tym, że wszystkie zaprojektowane przez PORTA drzwi, są niezwykle nowoczesne i ponadczasowe. Każda kolekcja, PORTA drzwi, jest zaprojektowana, z uwzględnieniem panujących obecnie modowych tendencji, które pojawiają się na rynku. Ponadto Drzwi PORTA, są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia, przy tym prezentują się doskonale. Zawsze produkowane są one, jedynie przy zastosowaniu materiałów doskonałej jakości.

Drzwi PORTA oraz klasyfikacja pokryć

Firma PORTA, opracowała specjalny system klasyfikacji pokryć drzwi. W tym właśnie systemem, każdemu rodzajowi pokrycia, przyporządkowano daną liczbę gwiazdek, od jednej do sześciu. To, ile gwiazdek ma dane pokrycie, zależy od jego właściwości. Takich jak na przykład trwałość, wytrzymałość  na czynniki, takie jak na przykład wycieranie, wilgotność, czy też środki chemiczne do czyszczenia. Kiedy przeglądamy rodzaje drzwi PORTA, mamy możliwość sprawdzenia danego rodzaju pokrycia i właśnie na tej podstawie możemy wybrać, na które z nich chcemy się zdecydować.

Drzwi przesuwne PORTA – czy warto się na nie zdecydować

Drzwi tego typu są w wielu domach, czy też mieszkaniach miejsca, gdzie nie ma możliwości zastosowania drzwi uchylnych. Ze względu na niewielką przestrzeń, czy też koncepcję wyglądu danego pomieszczenia. W takim przypadku, doskonale sprawdzi się system drzwi przesuwnych. Oparty o ościeżnicę PORTA SYSTEM, wraz z układem jezdnym ochroną i listwą odbojową. Na ten właśnie system, składa się szyna z wózkami jezdnymi, osłona szyny oraz belka odbojowa. Osłona oraz belka odbojowa, zazwyczaj wykonane są z płyty wiórowej oraz MDF-u, do tego również obklejone są okładzinami w barwie zgodnej z propozycją ościeżnicy PORTA SYSTEM. Okleiny naturalne natomiast są wykończone lakierem półmatowym.

Drzwi przesuwne PORTA oraz ich zalety

Jeżeli chodzi o zalety, jakie wyróżniają drzwi przesuwne PORTA, to bardzo ważną z nich jest oszczędność miejsca. Skrzydło drzwi porusza się koło linii ściany, nie musimy go otwierać na boki, tak jak w przypadku standardowych drzwi. Dzięki czemu, architekt przy projektowaniu wnętrza, może dowolnie zastosować dostępną powierzchnię, co jest kluczowe przede wszystkim w pomieszczeniach małych. Kolejną zaletą, jest możliwość  łatwego łączenia przyległych miejsc w jedną całość, szczególnie dlatego, drzwi przesuwne mogą być bardzo szerokie oraz sięgać od podłogi do sufitu.