You are currently viewing Co wpływa na jakość drzwi?

Co wpływa na jakość drzwi?

Wybierając drzwi wewnętrzne do naszych domów i mieszkań w pierwszej kolejności szukamy salon drzwi z bogatą ekspozycją. Gdy tylko go odnajdziemy oglądamy niezliczone ilości skrzydeł drzwiowych. Jedne z nich wzbudzają nasze zainteresowanie inne niekoniecznie. Jednak już na tym etapie zauważamy i wybór drzwi wewnętrznych nie jest tak prosty i zaczynamy zastanawiać się nad jakością. W salonach drzwi spotkamy drzwi; białe, fornirowane, pokryte folią PCV, przeszklone oraz wiele innych rozwiązań. Oczywiście nie będziemy traktować w tym artykule o wyborze konkretnego modelu drzwi, ponieważ musi być on dopasowany do naszych wnętrz. Postaramy się natomiast podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrany przez nas model drzwi służył nam przez wiele lat -na podstawie drzwi wewnętrznych Asilo.

Dobrze wyciszone drzwi wewnętrzne

Niewielu z nas zdaję sobie sprawę z faktu, iż prawidłowe wyciszenie wnętrza w dużej mierze zależy od drzwi wewnętrznych. Każdy z nas marzy o własnym pokoju, w którym zazna ciszy i spokoju. Jeżeli Tobie również marzą się dobrze wyciszone drzwi wybierz te wypełnione płytą porowatą, która wykazuje znacznie lepsze właściwości akustyczne. Tańsze modele drzwi wewnętrznych zwykle wypełnione są tak zwanym plastrem miodu, który nie zapewnia intymności gościom w toalecie czy też dzieciom grającym na skrzypcach.

Warto również zauważyć, iż drzwi wewnętrzne do naszych mieszkań nie są drzwiami technicznymi. Dlatego też, jeżeli producent nie określa ilości decybeli to dźwięki z drugiego pokoju mimo wszystko będą do nas docierać. Jednak wybierając drzwi wewnętrzne Asilo wypełnione płytą porowatą zapewnimy sobie lepszy komfort akustyczny. Wypełnienie drzwi wewnętrznych wpływa na ich akustykę. Dodatkowo grubość drzwi oraz przeszkleń wraz z progiem opadającym również ma znaczenie.

Jaki zamek wybrać do drzwi wewnętrznych

Jeżeli w twoim domu znajdują się małe dzieci – zdecyduj się na zamek magnetyczny, który jest stosowany w drzwiach wewnętrznych Asilo. Wysuwa się on dopiero w sytuacji, gdy skrzydło drzwiowe zbliża się do tak zwanej blachy zaczepowej, która znajduje się w ościeżnice. To bezpieczne rozwiązanie dla naszych dzieci, które biegając po domu nie skaleczą się. Dodatkowo zamek magnetyczny pozwala na bezszelestne zamknięcie drzwi. To jest niezwykle istotne, kiedy chcemy wejść na przykład do sypialni, w której śpij jeden z domowników.

Bezpieczna przeszklenia drzwi

Drzwi wewnętrzne mogą zostać wyposażone w przeszklenie jednak musi być ono bezpieczne dla użytkowników. Wybierając drzwi wewnętrzne Asilo decydujesz się na podwójną szybę, pomiędzy którymi znajduje się folia. Tego typu rozwiązanie sprawia, iż nawet, gdy szyba się stłucze to pozostanie w jednym kawałku minimalizując ryzyko skaleczenia.